БЕСПЛАТНИ УЏБЕНИЦИ

Датум: 13. Maj 2016 18:30 Категорија: Новости

Министарство просвете, науке и технолошког развоја, у складу са чланом 9. Закона о уџбеницима (''Службени гласник РС'', број 68/15), припрема акт Владе о реализацији пројекта ''Бесплатни уџбеници за школску 2016/2017.годину'', у оквиру којег ће највећи део средстава бити утрошен за финансирање набавке и доделе уџбеника за ученике кориснике новчане социјалне помоћи.

Заинтересовани родитељи, односно старатељи ученика треба да се пријаве разредном старешини најкасније до 17.маја 2016.године.

Поред пријаве за бесплатне уџбенике, родитељи треба да доставе школи потврду надлежног органа социјалне заштите о томе да су корисници новчане социјалне помоћи, као и писану сагласност да школа може да обрађује те податке, најкасније до 10.јуна 2016.године. Ученици родитеља који не доставе потврду надлежног органа социјалне заштите о томе да су корисници новчане социјалне помоћи неће моћи да добију бесплатне уџбенике.

КРАЈ ТРЕЋЕГ ТРОМЕСЕЧЈА

Датум: 11. April 2016 14:16 Категорија: Новости

У среду 13.априла завршава се треће тромесечје школске 2015/2016.године. Седнице ће бити одржане по следећем распореду:
1. У среду 13.априла од 12.15 часова - одељенска већа млађих разреда;
2. У четвртак 14.априла од 11 часова - одељенска већа старијих разреда и
3. У понедељак 18.априла од 11.30 часова - Наставничко веће
Родитељски састанци ће почети од среде 13.априла закључно са петком 22.априла, о чему ћемо Вас накнадно обавестити.

ПРОБНИ ТЕСТ

Датум: 11. April 2016 14:10 Категорија: Новости

Пробни завршни испит за ученике осмог разреда наше школе биће реализован по следећем распореду:

1. У петак 15.априла од 12 до 14 часова - тест из математике

2. У суботу 16.априла од 9 до 11 часова - тест из српског језика

3. У суботу 16.априла од 11.30 до 13.30 часова - комбиновани тест

Тест из математике, у петак, ће се радити по учионицама, а у суботу у ходницима у приземљу и на спрату, као што ће то бити и на правом завршном испиту. Распоред седења ученика биће накнадно објављен.

ГДЕ МОЖЕТЕ ПОГЛЕДАТИ УЏБЕНИКЕ

Датум: 22. Mart 2016 17:57 Категорија: Новости

Школска управа Београд објавила је списак школа где се могу погледати сви одобрени уџбеници. Уџбенике могу погледати наставници, родитељи и ученици. Такође, на сајту Министарства просвете објављена је Листа одобрених уџбеника на основу које се врши избор.

Датум: 01. Mart 2016 13:04 Категорија: Новости

Завршен је поступак јавне набавке за набавку електричне енергије и поступак јавне набавке за организовање ђачких екскурзија. Обавештење о склапању уговора за обе јавне набавке можете преузети у секцији ''ПРЕУЗИМАЊЕ''.

САЈАМ ОБРАЗОВАЊА НА ВОЖДОВЦУ

Датум: 01. Mart 2016 11:57 Категорија: Новости

Обавештавамо ученике 8.разреда и њихове родитеље да ће у суботу 5.03.2016.године, од 10 до 13 часова,  бити организован Сајам образовања у ОШ ''Филип Филиповић'', улица Булевар ослобођења 317. На Сајму ће се представити око 30 средњих школа, ученици и родитељи ће имати прилике да се упознају са програмима средњих школа, као и да поставе питања и разговарају са професорима и ученицима представљених школа.

Свети Сава у ИО Брђани

Датум: 27. Januar 2016 23:41 Категорија: Новости

У оквиру прославе школске славе Светог Саве, у уторак 26. јануара 2016. године одржана је свечаност у ИО Брђани.
Том приликом освештана је водица, обављена молитва и сечење колача. Потом је одржана приредба и подељене награде ученицима за учешће на такмичењима поводом Савиндана.

Фотографије са ове свечаности можете погледати у Галерији.

Школска слава - Свети Сава

Датум: 27. Januar 2016 15:07 Категорија: Новости

Поводом прославе школске славе Светог Саве одржана је приредба у матичној школи. Прослави су присуствовала садашњи, а и неки бивши ђаци наше школе, наставници, родитељи и гости. Након тога смо се окупили и у цркви, где је хор наше школе отпевао химну Светом Сави и очитана молитва.

НОВОГОДИШЊИ И БОЖИЋНИ ПРАЗНИЦИ

Датум: 30. Decembar 2015 09:32 Категорија: Новости

У среду 30.децембра завршавамо наставу у 2015.години. Затим ћемо прославити Новогодишње и Божићне празнике и одморити се за финиш првог полугодишта.
Настава у новој 2016.години почиње у понедељак 11.јануара по следећем распореду:
                    - пре подне старији разреди
                    - по подне млађи разреди

СВИМ ЗАПОСЛЕНИМА, УЧЕНИЦИМА И ЊИХОВИМ РОДИТЕЉИМА, КАО И СВИМ СТАНОВНИЦИМА РИПЊА ЖЕЛИМ ЗДРАВУ И СРЕЋНУ 2016.ГОДИНУ!!!