ОРГАНИЗАЦИЈА НАСТАВЕ

Oсновна школа ''Вук Караџић'' из Рипња своју делатност обавља као јединствена радна организација у матичној школи (у центру Рипња) и два издвојена одељења у засеоцима Брђани и Прњавор.
У матичној школи настава се одвија у две смене и то смена млађих разреда (I-IV) и смена старијих разреда (V-VIII) које се седмично смењују (пре и после подне).
У издвојеном одељењу у Брђанима ради само једна, преподневна смена ученика млађих разреда (I-IV). У издвојеном одељењу Брђани раде и две групе продуженог боравка у послеподневној смени. Овде раде четири учитељице. Милосија Марковић, Биљана Тодоровић, Снежана Карић и Мирјана Илић.

У издвојеном одељењу у Прњавору такође имамо четири одељења у сва четири разреда у преподневној смени и поред тога раде и две групе продуженог боравка у другој смени. Овде су учитељице; Невенка Мишчевић, Јелена Рашковић, Иванка Товиловић и Снежана Кундак.