Активности Вукове породице

ВУКОВИ ДАНИ У БЕОГРАДУ

Удружење Плава шкољка-удружење самохраних родитеља и породица деце са инвалидидтетом у сарадњи са партнерима:
-Вукова задужбина Београд
-Установа културе Вук Караџић, Београд
-ОШ“ Вук Караџић“ Рипањ ,
-Удружење Вукова породица Рипањ
реализовало је манифестацију „Вукови дани у Београду“ од 27-29.септембра 2019.године.
Први дан манифестације  је реализован у Установи културе Вук Караџић Београд, где смо се као школа представили краћим драмским приказом одељење III/2 и учитељица Весна Петровић је представила Удружење Вукова породица.
Други дан манифестације реализован је у Парку Ћирила и Методија код Вуковог споменика изложбама рукотворина и стваралаштва.
Трећи дан је реализован у ОШ“Вук Караџић“ у Рипњу где су школа и Удружење Вукова породица уприличили 7 радионица:
1.“Златан кључић“ –Јелена Савић,Светлана Вуканић
2.“Чаробни свет покрета“-Снежана Радовић,Санела Илијић
3.“Фрактал“-Марина Блажић-Удружење плава шкољка
4.“Квилинг“-Надица Блажић-Удружење плава шкољка
5.“Мина Караџић“-Бојана Тубић,Весна Анђелковић,Невена Шимшић –ОШ“ Драгиша Луковић Шпанац“- Белошевац,Крагујевац, Биљана Вуловић-Удружење Гружански учитељи.ОШ“Свети Сава“Баре,Крагујевац
5.“Креативне математичке карте“- Момчило Степановић-Удружење креативни учитељи,ОШ“Бановић Страхиња“-Београд, Невена Лукић-ОШ „Ђуро Стругар „Нови Београд, Јасмина Петровић-ОШ“Јован Цвијић“-Дебрц,Шабац
6.“Медено слатко изненађење“,Наташа Станковић, Весна Момировић-ОШ“Јован Јовановић Змај“,Свилајнац
7.“Магнети“-Бојана Божић,Миљана Симић-ОШ“Војвода Путник“Рипањ и Драгољуб Бришевић-ОШ“Вук Караџић“-Рипањ
Родитељ ученика осмог разреда наше школе Јелена Иванишевић представила се својим стваралаштвом-радионицом за децу прављења природних сапуна, као и учитељица наше школе Наташа Несторовић Петровић која је представила своје стваралаштво-радионицу прављења уникатног накита.
Паралелно са радионицама које су похађали ученици наше школе и гости из Удружења плава шкољка(Школа за музичке таленте-Ћуприја) и околних школа, за одрасле госте организован је стручни скуп на тему „Вук кроз векове и утицај и значај рада Мине Караџић“ где је предавање о језику одржао професор Бора Симовић. Господин Миодраг Матицки,председник Вукове задужбине који је био организатор стручног скупа отказао је изненада свој долазак,али је професор Симовић преузео вођење скупа.
 Госте смо дочекали пригодном приредбом.
Осим три удружења (Удружење плава шкољка,Удружење гружанских учитеља ,Удружење креативних учитеља)гости су нам били и представници следећих основних школа:
-ОШ“Бановић Страхиња“ Београд
-ОШ“Михајло Петровић Алас“ Београд
-ОШ“ Свети Сава“ Београд
-ОШ“ Јован Цвијић“ Дебрц,Шабац
-ОШ“ Ћуро Стругар“ ,Нови Београд
-ОШ“ Јован Јовановић Змај“ Свилајнац
-ОШ“ Свети Сава“ Баре,Крагујевац
-ОШ“ Драгиша Луковић Шпанац“ Белошевац, Крагујевац
-ОШ“ Војвода Путник“ Рипањ
-ОШ“ Бора Станковић“ Београд
-ОШ“ Јајинци“, Јајинци
-Хемијски факултет, Београд
-Министарство рада,сектор ОСИ-Јулијана Станисављевић
Госте смо испратили пригодним ручком који је био део стваралаштва наших родитеља и бака-као део изложбе домаће хране из даних прошлих али и садашњих времена.
Манифестација у нашој школи је протекла на опште задовољство гостију, нас домаћина, наших ђака и ђачких родитеља. Сви радионичари су добили захвалнице Удружења Вукова породица за учешће,поклон бисту из мајсторске радионице нашег школског домара Владимира Маркулић и потврду на 4 сата стручног усавршавања у установи.Сва деца која су учествовала на манифестацији су кући отишла са поклончићима које су направили у радионицама које су похађала,а свако дете је посетило 3-5 радионица у зависности од интересовања. Мајке које су тог дана пружиле подршку у организацији и послуживању награђене су захвалницама.
Школски Тим Вукова породица је учествовао у осмишљавању и спровођењу идеје трећег Вуковог дана у Рипњу.
                                                                              Председник Удружења Вукова породица Весна Петровић                    и чланови Тима Вукова породица