О школи

Основна школа ''Вук Караџић'' своју делатност обавља, као јединствена радна организација, у матичној школи и два издвојена одељења : ИО Брђани   и  ИО Прњавор .   Матична школа се налази у улици Ерчанска број 3, непосредно између  Дома културе  и  Цркве Свете Тројице  у центру Рипња. До школе се долази редовним линијама градског превоза: 405 са Трошарине и 534 са Видиковца.

У матичној школи ученици старијих разреда похађају наставу у главној згради и такозваној ''малој школи'' по кабинетском принципу и то:
1. У главној згради: кабинети немачког и енглеског језика (приземље-мали ходник), кабинети историје, математике 1 и 2 и музичке културе (приземље-велики ходник), кабинет физике, хемије и дигитална учионица (спрат-мали ходник), кабинети географије, историје и српског језика 1 и 2 (спрат-велики ходник) и учионица за децу са посебним потребама (приземље-улазни хол)
2. У ''малој школи'' кабинети техничког и информатичког образовања, ликовне културе и физичког васпитања.

У матичној школи ученици млађих разреда похађају наставу само у главној згради и то:
1. У приземљу ученици II1 и II2 (мали ходник) и ученици III1 и III2 (велики ходник)
2. На спрату ученици I1 и I2, као и ученици IV1 и IV2 (велики ходник).

О историјату школе у Рипњу можете погледати овде.